بیانیه‌ی مطبوعاتی: شروع به انتشار یوسف و فرهاد

بیانیه‌ی مطبوعاتی: شروع به انتشار یوسف و فرهاد

در روز پنج‌شنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر زنان و مردان همجنس‌گرا (ایگل‌هِرک) در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، انتشار تدریجی داستان گرافیکی «یوسف و فرهاد» را آغاز می‌کند. این داستان گرافیکی به کشمکش‌های مرتبط به پذیرش افراد دگرباش جنسی در جامعه‌ی ایران می‌پردازد.

این داستان گرافیکی همراه با مقدمه‌هایی از شیرین عبادی، برنده‌ی نوبل صلح و توجی، خواننده و ستاره‌ی تلویزیونی ایرانی-نروژی منتشر می‌شود.

نیویورک - روز پنج‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴، کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر زنان و مردان همجنس‌گرا (ایگل‌هرک) در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک ، شروع به انتشار تدریجی داستان گرافیکی «یوسف و فرهاد» می‌کند. این داستان به کشمکش‌های مرتبط به پذیرش دو همجنس‌گرای مرد ایرانی توسط جامعه‌ می‌پردازد. انتشار هفتگی بخشی از این داستان گرافیکی، همراه با یک کمپین دیجیتالی #عشق‌_برای_همه خواهد است. در این کمپین به نگرانی‌های مرتبط به پذیرش حقوق بشر افراد دگرباش جنسی در ایران و سرتاسر جهان پرداخته می‌شود.

این داستان به زبان‌های فارسی و انگلیسی کار مشترکی است از کاریکاتوریست امریکایی-لیبیایی ژانر سیاسی خلیل بندیب و نویسنده‌ی ایرانی-امریکایی، امیر صولتی نویسنده داستان گرافیکی پررفروش «بهشت زهرا» و برنده جایزه‌های جهانی.

تاریخ انتشار نسخه‌ی پی‌دی‌اف ۲۰ صفحه‌ای تمام داستان در اواخر پاییز در وب‌سایت ایگل‌هرک اعلام خواهد شد. این داستان گرافیکی همراه با مقدمه‌هایی از شیرین عبادی، برنده‌ی نوبل صلح و توجی، خواننده و ستاره‌ی تلویزیونی ایرانی-نروژی و همچنین یادداشت دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران منتشر می‌شود. در این مقدمه‌ها، هر کدام از نویسنده‌ها نگرانی‌های مرتبط به حقوق بشر خود را همراه با این پروژه عرضه کرده‌اند، بیشتر بخوانید...

دراین بخش شما می‌توانید مقالات، مصاحبه‌ها و یادداشت‌هایی را که توسط تیم ایگل‌هِرک به زبان فارسی تهیه و منتشر شده است مطالعه فرمایید.

در این بخش می‌توانید کتابچه‌هایی را بخوانید که ایگل‌هِرک برای آموزش و آگاهی‌رسانی در زمینه مسائل مرتبط به دگرباشان جنسی (اعم از زنان و مردان همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا یا...

صحبت از زندگی همجنس‌گراها و اینکه آنها در زندگی‌شان چه می‌کنند یا چه باید بکنند تا زندگی بهتری داشته باشند، هم به جامعه کمک می‌کند که مردم خود را بهتر...